0212 909 44 22
Para Birimi Seçimi

Uğur Su Sebilleri

UĞUR SU SEBİLLERİ

Su, bütün yaşan varlıkların anatomisinde ki yer kaplayan en büyük yaşam kaynağıdır. Biz insanoğlu yemek yemeden haftalarca yaşabilirken susuz olarak ancak bir elin sayısını geçmeyecek kadar yaşayabiliriz. Eğitim hayatımızda duyduğumuz şu cümle herkesin aklındadır sanırım ‘’Vücudumuzun 3 te 2 si sudur’’.Durum böyle olunca hayat fonksiyonu olan organlarımızda bu su yani sıvı sistem üzerinden hareket eder.

Su her insanın vücudunda farklıdır ki  bu  yaşa ve cinsiyete bağlıdır. Buna örnek olarak yeni doğmuş bir bebekte bulunan suyun miktarı nerdeyse kilosunun %70 ine tekabül etmekteyken Yaşın ilerlemesi ile bu yüzdelik oran azalmaktadır.

Suyun vücudumuzda dengeyi oluşturduğu yaşam için gerekli tüm fonksiyonları bunun vasıtası ile sağladığını söylemek mümkün. Yediğimiz yiyecekler su vasıtası ile parçalanıp böbreklerimiz ve akciğerlerimize taşınarak orda oluşan fazlaların atılması yardımcı olur. Kan dolaşımının sağlanmasını da tükettiğimiz su ile yapıldığını biliyor muydunuz.


Bu kadar suyun önemli olduğunu düşünerek günde yaklaşık 2 litre su tüketmemiz gerektiğini bunu da sadece yaşam fonksiyonlarını sağlamak için almamız gerektiğini unutmayalım.

 

Su içme alışkanlığı edinmek su tüketiminde önemli bir fonksiyonudur. Yaz aylarında su kaybının çok olduğundan yaz aylarında daha fazla tüketim de sağlamalıyız peki nasıl?

Öncelikle suyu tüketmek su sebili vasıtası ile daha hızlı bir ivme kazanacaktır neden derseniz yazın soğuk su içmek için üşenip dolaptan su almak ya da dolaba su koymak hepimizin zorlandığı bir aktivitedir. Fakat her an hazır bir yerde su olması bu işimizi kolaylaştıracağını düşünüyoruz. Bunun için uğur su sebilleri evde ve işyerinizde bu eksikliği tamamlamak için uğur bayisinde sizi bekliyor.

 

İş yerleri için özel hazırlanmış sanayi tipi 80 litre su sebilleri kişi sayısı fazla olan işletmeler daha çok kullanılmakta ve yaklaşık 100 kişi kapasiteli firmaların soğuk su ihtiyacını karşılayacaktır. Küçük su sebili olarak üstten damacanalı modellerin bu işletmelerde kullanılması soğuk su yerine daima ılık bir su tüketilmesine ve bunun sonucunda çalışan personelin veriminin düşeceği göz önünde bulundurulması gereken önemli bir husus olarak görülmektedir.

 

Siz de hayati önem taşıyan bu yaşam kaynağımızı uğur su sebilleri ile yaşayın

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.