EN İYİ DONDURMA REYONU ?

EN İYİ DONDURMA REYONU HANGİSİ ?

Dondurma reyonlarında en iyi modelden önce sizin için hangi tarz bir dondurma reyonu makinesi kullanacağına karar vermelisiniz. Dondurma reyonları kova kapasitesine göre sınıflandırılmaktadır. Bunları:

-          7 kovalı,9 kovalı,12 kovalı,18 kovalı modeller

-          Düz camlı, bombe camlı ve ışıklı modeller olarak da sınıflandırabiliriz.

Türkiye’de farklı tarzlarda dondurmalar vardır.

1-) Maraş Usulü Dondurma: Maraş usulü, sütlü ürünlerinin çoğunda sahlep vardır. Zaten maraşın ünlü dövme dondurması da süt, şeker ve sahlepten yapılan dondurmadır. Meyveli dondurmaları süt bazlı da yapabilirler, meyve bazlıda. Ancak öne çıktıkları çeşitlerin başında kaymaklı dondurma ve diğer süt bazlı dondurmalar gelir.

2-) İtalyan Dondurması: İtalyanlar dondurmaya (Gelato) derler. Bunun sebebi, italyanların dondurmayı kendilerine göre yeniden tanımlayıp, şeker ve yağ oranlarına kendilerine göre alt ve üst sınırlar belirleyip, bu sınırlar aralığındaki dondurmalara da özel bir ad vermesidir. Aslında başarılı bir markalamadan başka bir şey değildir. Taze meyve tatlarının öne çıktığı, daha az yağlı ve daha az şekerli, daha çok lezzet veren malzemelerin bol kullanıldığı bir dondurma çeşididir.

3-) Amerikan Dondurması: Özel bir ismi olmasa da farklı kategorileri vardır. Premium, super premium gibi. Ülkemizde yapılan dondurmadan veya Gelato’dan daha yağlıdır. Kullanılan şeker miktarı da daha fazladır. Ancak dünyanın genel olarak tükettiği dondurma çeşidi, Amerikalıların yaptığıdır. Meyveli çeşitlerinde süt bazlı yapıldığı, kremanın bolca kullanıldığı yoğun lezzetlere sahip bir dondurma ekolüdür.

Farklı bir kaç ekol daha olsa da ülkemizde şuanda gördüğünüz örnekler bu 3 ekolden çıkmadır. Dondurma dükkanı açmadan önce nasıl bir dondurma ve nasıl bir ekolde üretim yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Bütün dekorasyonunuz, hatta dolap seçiminiz ve fiyatlarınız bu doğrultuda şekil alacaktır.Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.